Sikeresen megvalósult Energetikai fejlesztés a Mátra Műszaki, Szakoktatási és Továbbképző Kft-nél

A Széchenyi 2020 program keretében energetikai fejlesztés valósult meg a "Mátra" Műszaki, Szakoktatási és Továbbképző Kft. székhelyén (3144 Mátranovák (Bányatelep), Szabadság út 64.) található épületben. A 8,85 millió forint európai uniós támogatás segítségével az épület energetikai minősítése 4 energiaosztályt javult, így „EE” besorolásba került.

 

Megvalósult energetikai fejlesztés

 

Padlásfödém szigetelés


Szövegdoboz:

Elektromos kazán csatlakoztatása


Szövegdoboz:

Napelemes rendszer telepítése


Szövegdoboz:

………………………………………………………………………………………………………………..………………………………………………………….

 

Megkezdődtek az energetikai fejlesztések



Szövegdoboz: Szövegdoboz: Szövegdoboz:

 

………………………………………………………………………………………………………………..………………………………………………………….

 

KEDVEZMÉNYEZETT NEVE:

Mátra Műszaki, Szakoktatási és Továbbképző Kft.

 

A PROJEKT CÍME:

Mátra Szakoktatás Kft. hőtechnikai és épületenergetikai fejlesztése napelemes háztartási méretű kiserőmű kiépítésével

 

A PROJEKT AZONOSÍTÓ SZÁMA:

GINOP-4.1.2-18-2018-00006



VISSZA NEM TÉRÍTENDŐ TÁMOGATÁS ÖSSZEGE ÉS A TÁMOGATÁS MÉRTÉKE:

8,85 millió Ft

50% -os támogatási intenzitás

 

A PROJEKT TÉNYLEGES BEFEJEZÉSE:

2019. június 4.

 

PROJEKT CÉLJA:

A Mátranovák, Szabadság út 64. szám alatt található székhelyünkön az egyik csarnokunk energetikai fejlesztése kerül sikeres megvalósításra.

Jelenleg a fejlesztéssel érintett műhely „II” energetikai minőség szerinti besorolásba tartozik, ami majdnem a legrosszabb kategória. A fejlesztés után 4 energiaosztályt javulhat az épület minősítése, így várhatóan „EE” besorolásba fog kerülni. Szakértő javaslatára a padlásfödém szigetelését és napelemes rendszer telepítését tervezzük elvégezni, hogy az épület minősítése elfogadható szintre javuljon. A napelemes rendszer kiépítése után a műhely fűtési energia igényét részben tudja fedezni. Hőtechnikai fejlesztés során a padlásfödém szigetelésére kerül sor, így komoly energiamegtakarítást érhetünk el, ha megakadályozzuk a tetőn keresztül fellépő hőveszteség kialakulását. Beszerzésre kerül egy elektromos kazán a meglévő vegyestüzelésű kazánok mellé, aminek funkciója nappal fűtésrásegítés, éjszaka a csarnok kihűlését akadályozza meg. A fejlesztések során nagymértékben javulhat a műhely fűtési hatékonysága, ami által csökken a szén-dioxid kibocsátás. A napelemes rendszer célja a hagyományos energiahordozók részbeni kiváltása, megújuló energiaforrásból villamos energia előállításával.

Az energiahatékonyság javítását célzó intézkedéseinkkel csökkentjük a felhasznált primer energia mennyiségét, így csökken a rezsiköltségekhez kötődő terhek, valamint ezzel a környezettudatos gazdasági versenyképességet erősítjük, a környezetterhelést csökkentjük.



 
   
       
  Copyright © 2008. Design: Equinox. Pályaválasztási tanácsadó | Tanulószerződés | e-mail